fbpx تغییر اسم تم وردپرس بدون از دست دادن تنظیمات - Meysmahdavi

تغییر اسم تم وردپرس بدون از دست دادن تنظیمات

تغییر اسم تم وردپرس بدون از دست دادن تنظیمات

مرحله 1: ابتدا به پوشه wp-content/themes بروید این پوشه در داخل مدیریت پوشه ها داخل سی پنل یا دایرکت ادمین شما میباشد . سپس نام پوشه تم خود را به تم جدید که میخواهید تغییر دهید.

مرحله 2: از همان جا وارد پوشه تم خود شوید و پرونده style.css را باز کنید. در قسمت بالای style.css نام تم را مشاهده خواهید کرد. نام آن را به تم جدید تغییر دهید و تغییرات را ذخیره کنید.

مرحله 3: وارد مدیریت وردپرس خود شوید در قیمست تم تم جدیدی که اسمش رو به اون تغییر داد مشاهده میکنید یا به آدرس اسمه سایت و در ادامه wp-admin/appearance/themes/ بروید خوب تیم جدید که اسمش رو به اون تغییر دادید انتخاب کنید . حال تم شما به تم جدید تغییر کرد ، حالا مشاهده میکنید که تمام تظیمات تم شما از بین رفته اما نگران نباشید ادامه مطلب رو بخونید.

مرحله 4: بعد از تغییر نام تم باید تغییرات دیگه رو از دیتابیس کپی یا تغییر دهید به عنوان مثال تغییر (رنگ ها ، هدر / پاورقی ، ابزارک ها و …) را از تم قدیمی به تم جدید کپی کنید. این کار مستقیماً در پایگاه داده MySQL انجام می شود وارد دیتابیس خود در هاست خود شوید :

در جدول wp_options گزینه ای به نام theme_mods_old-theme را پیدا کنید یا از نوار ابزار کلمه theme_mods رو جستجو کنید.

مقدار option_value همان تنظیمات شما میباید. در قسمت theme_mods دوبار کلیک کنید یا بر روی گزینه ویرایش بزنید و مقدار آن را ویرایش کنید و اسم جدید رو بزارید یعنی theme_mods_new-theme تنظیمات رو ذخیره کنید و کار تمام است.

توجه: تغییر نام تم شما به تم جدید به روزرسانی خودکار آن را متوقف می کند و شما باید این کار را به صورت دستی انجام دهید.

  • Share This Story

about author

Meysmahdavi

www.meysmahdavi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *